دانلود پروژه پاورپوینت معماری یونان

  2
  1847

  دانلود پروژه پاورپوینت معماری یونان - (www.memarcad.com)

  دانلود پروژه پاورپوینت معماری یونان

   

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 65 اسلاید می باشد که به بررسی معماری دوره یونان پرداخته شده است.

   

  گوشه ای از مطلب:

  وضعيت طبيعی و جغرافيايی يونان: سرزمينی که تمدن و فرهنگ يونان باستان در آن شکل گرفت, از يونان و جزاير تشکيل شده بود، که عبارت بودند از: يونان شمالی، مرکزی و جنوبی (پلوپرنز) و همچنين جزايری که در سواحل شمالی ( تراس) و شرقی (آسيای صغير) دريای اژه قرار دارند. به عبارت ديگر می توان چنين گفت که: شبه جزيره بالکان در جنوب اروپا قرار دارد که قسمت بزرگی از آن در دريای مديترانه پيش رفته و در همين قسمت کشور يونان قرار گرفته است, بخش اعظم اين شبه جزيره را کوههای سخره ای و پر شيب فرا گرفته که تنها در ميان جلگه هايی که وسط اين کوههاقرا دارند, اراضی حاصلخيزی جهت کشاورزی وجود دارد.

   این شیوه معماری به سرزمین ایونیا واقع در ساحل آسیای صغیر (ترکیه) منسوب بوده و کمتر از شیوه دوریک صلابت و استواری و رسمیت دارد و خاستگاه آن نیز همچون دوریک ناشناخته مانده است. نخستین بقایای معماری شیوه ایونیک از پرستشگاههایی است که متعلق به قرن ششم ق. م است از ویژگیهای این شیوه ستون باریک و بلند با سر ستون پیچ خورده (حلزونی شکل) است.

  این معبد در شهر المپیا در دوره ی کلاسیک با نمای هفت ستونی به شیوه ی دوریک ساخته شده است.این بنا را می توان نو آوری در عصر کلاسیک محسوب نمود.نخست اینکه در ساخت مقصوره ستون ها و دیوار ها با هم ادغام گردیده است.

  این بنا نمونه ی دیگری از طراحی ماهرانه فضای باز یونانی است و به سبک کلاسیک می باشد.ردیف های متحدالمرکز صندلی های نسبتا بیشتر از نیم دایره ی تماشاگران در سراشیب یک تپه ساخته شده بودو قطر دایره بیرونی اش 120متر است.

   

  این فایل شامل:

  > معماری یونان

  > شیوه معماری دوریک

  > دوریک

  > شیوه ی ایونیک

  > شیوه ی کرنتی

  > معبد آرتیمس

  > گنج خانه سیفونی ها

  > معبد آرتمیس آسیای صغیر

  > معبد زئوس

  > آکروپولیس

  >  معبد پارتنون

  > دروازه پروپالایا

  > معبد آتنا

  > معبد ارختئوم

  > معبد آپولون

  > معبد زئوس 

  > تئاتر اپیداوروس

  > شهر پرگاموم