دانلود نمونه موردی کتابخانه

  0
  1697

  دانلود نمونه موردی کتابخانه - (www.memarcad.com)

  نمونه موردی کتابخانه

   

   

  این فایل به صورت WORD و شامل 26 صفحه می باشد و قابل ویرایش است.

  گوشه ای از مطلب:

  خلاقیت در معماری نورمن فاستر در فرم با عملکرد محدود نمی شود بلکه تمامی ابعاد کالبدی و غیرکالبدی ساختمان از طراحی فرم گرفته تا تاثیرات فرهنگی، روانشناختی و محیط زیست همگی از هوش و هنر این معمار با تجربه بهره می برند. یکی از بهترین نمونه هایی که در آن نوآوری های فاستر موجب جیرت منتقدین و معماران نسل جوان شده است ساختمان کتابخانه ای است در برلین که به مغز برلین شهرت یافته و سیمای متفاوت ان امروزه به شاخصی فرهنگی برای پایتخت تبدیل شده است.

  کتابخانه سلطنتی دانمارک در سال 1648 میلادی تاسیس گردید. این کتابخانه در سال 1989 با کتابخانه دانشگاه کپنهاگ با بیش از پانصد سال قدمت و در سال 2005 با کتابخانه ملی دانمارک تلفیق شده و به کامل ترین کتابخانه در اروپای شمالی تبدیل گردید. این کتابخانه هم اکنون در حدود 600 کارمند داشته و بیش از 32 میلیون کتاب و سند اطلاعاتی را در خود جای داده است. بنای جدید که در سال 1993 طراحی آن به مسابقه گذاشته شده بود سرانجام توسط یکی از معتبرترین دفاتر معماری بومی طراحی گردید. در این طرح علاوه بر بازسازی بنای موجود به زیر بنای 7 هزار متر مربع بنای جدید با زیربنای 21 هزار متر مربع احداث گردید.

  همان گونه که تاریخچه معماری موزه را می توان به قبل و بعد از طراحی موزه گوگنهایم توسط فرانک گهری تفکیک نمود معماری کتابخانه نیز توسط دو بنای شاخص وارد مرحله جدیدی گردید. شاهکاری از رم کولهاوس و بنایی هیرت انگیز از دفتر معماری هرزوگ و دمورن در سال 1994 مسابقه ای برای طراحی کتابخانه دانشکده تکنولوژی براندنبرگ برگزار گردید که هرتزوگ و دمورن برندگان نهایی آن اعلام شدند. هرچند که طرح اولیه آنها تغییرات بسیاری نمود اما سرانجام طرح نامتعارف این بنا که اجرای آن چهارسال به طول انجامید تقریبا همزمان با کتابخانه معروف سیاتل اثر رم کولهاوس افتتاح گردید.

   

  این فایل شامل:

  • کتابخانه آکادمی فلیپس

  • کتابخانه دانشگاه BTU

  • کتابخانه دانشگاه آزاد برلین

  • کتابخانه سلطنتی دانمارک

  • کتابخانه مورگان