دانلود پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی

  0
  1954

  نمونه موردی مجتمع مسکونی-(www.memarcad.com)

   مجتمع مسکونی

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 47 اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

  گوشه ای از مطلب :

  رم کولهاس معمار و شهرساز پرآوازه ایست که سهم مهمی در پیشبرد سبک های معماری در چهار دهه اخیر دارد. وی در سال ۱۹۴۴ در روتردام هلند به دنیا آمد. در سال ۱۹۷۲ از مدرسه معماری A-A در لندن فارغ التحصیل شد و در همین سال برای تکمیل تحصیلات معماری نزد ( اسوالد ماتیاس اونگرز) در دانشگاه کرنل به آمریکا سفر کرد. اودفتر معماری کلانشهر OMA را در سال ۱۹۷۵ در لندن و در سال ۱۹۹۹ نیز دفتر معماری AMO را جهت تحقیق پیرامون معماری و جامعه تاسیس کرد.

  هربلوک از این مجموعه مرکب از سه ردیف واحدهای مسکونی و سه ردیف حیاط های کوچک آن ها است. تمامی واحدها در دو تیپ دوخوابه و سه خوابه می باشند که تیپ دوخوابه نیز از حذف یک اتاق از تیپ سه خوابه به وجود امده است. جهت گیری مناسب بنا و بازشوهای عریض و کشیده تمامی فضاهای خانه خصوصا نشیمن را از نور طبیعی بهره مند ساخته است.

  هرتز برگر در سال ۱۹۸۶ برای طراحی و اجرای یک مجتمع مسکونی در ساتی ذوزنقه ای شکل به برلین دعوت شد. وی در طراحی این مجتمع مسکونی از حیاط مرکزی به عنوان ساختار رایج و سنتی در در طراحی بلوک های شهری برلین پیروی نمود. اما در اینجا برخلاف هنندسه و تناسبات رایج در بلوک های شهر برلین که در انها حیاط های مرکزی غالبا مستطیل یا مربعی شکل و بسیار کم نور می باشند و البته به دلیل محدودیت های حاصل از هندسه سایت به ناچار حیاط مرکزی با فرمی تقریبا نیم دایره ای و توده ها با ارتفاعی مناسب ساماندهی شده اند. این مجتمع شامل ۴۵ واحد مسکونی در سه طبقه است که اکثر آنها دوخوابه و دارای بالکن می باشند. پلان واحدها دوبلکس نبوده و از لحاظ نوع چیدمان فضاهای داخلی تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند.

  مجتمع مسکونی چپل در فاصله کمی از شمال غربی مرکز شهر ساوت همپتون واقع شده است. این منطقه در طول جنگ جهانی دوم بارها بمباران شده و از ویرانه های باقیمانده در آن تادهه ی هشتاد محل دفن زباله های شهری بوده است. در دهه ی نود و در پی بروز مشکلاتی در طرح توسعه شهر طرح های مختلفی برای بازسازی این محله مطرح گردید که نهایتا طرح دفتر معماری چت وود پذیرفته شد.

  نحوه چیدن بلوک های مجتمع به نحوی است که چندین حیاط مرکزی وسیع در آن به وجود آمده است و بدین ترتیب این مجتمع عظیم به واحدهای همسایگی کوچکتری تقسیم شده است. ورود به مجتمع از چندین ورودی در اضلاع مختلف سایت میسر می باشد. پارکینگ های روباز و مسیرهای دسترسی سواره به خوبی از فضاهای سبز و بازی کودکان تفکیک شده است.

  این فایل شامل :

  • مجتمع مسکونی نکسوس

  • مجتمع لیندن استراسه

  • مجتمع مسکونی چپل

  • مجتمع مسکونی مائورر

  • مجتمع مسکونی پوتسدامر پلاتز

  • مجتمع مسکونی آلبیون

  • مجتمع مسکونی نمک ابرود

  • مجتمع مسکونی دانی بروک

  • منابع