دانلود پاورپوینت فرانک لوید رایت

  0
  1265

  دانلود پاورپوینت فرانک لوید رایت-(www.memarcad.com)

  دانلود پاورپوینت فرانک لوید رایت

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 35 اسلاید می باشد.

  گوشه ای از مطلب :

  žطبیعت: فقط شامل محیط خارج مانند ابرها درختان و حیوانات نمی شود بلکه شامل داخل بنا و اجزا و مصالح آن می باشد.

  ž ارگانیک: به معنای همگونی و تلفیق اجزا نسبت به کل وکل نسبت به اجزا است.

  žشکل تابع عملکرد:عملکرد صرف صحیح نمی باشد بلکه تلفیق فرم و عملکرد و استفاده از ابداع وقدرت تفکر انسان در رابطه با عملکرد ضروری است.فرم و عملکرد یکی هستند .

  لطافت:تفکر و تخیل انسان باید مصالح وسازه سخت ساختمان را به صورت فرم های دلپذیر و انسانی شکل دهد.همان گونه که پوشش درخت و گل بوته ها شاخه های آنها را تکمیل می کند.مکانیک ساختمان باید در اختیار انسان باشد و نه بالعکس .

  سنت: تبعیت ونه تقلید از سنت اساس تفکر معماری ارگانیک است.

  از نظر رایت ارگانیک یعنی تلفیق شدن کل مجموعه و در مورد ساختمان ارگانیک معتقد بود: ساخته شده توسط افراد از درون زمین با تمهیداتی که خود در نظرمی گیرند و با توجه به زمان مکان محیط و هدف. از جمله معماران مطرح این سبک در آمریکا در حال حاضر فی جونز است.هرچند معماری ارگینیک بر خلاف کارهای میس و کوربوزیه صورتی جهانی به خود نگرفت ولی با این حال پیروانی در سایر کشورها پیدا کرد

  هیچ خانه ای نباید روی تپه باشد، بلکه باید جزئی و بر آمده از طبیعت باشد، متعلق به آن باشد، تا تپه و خانه بتوانند با هم زندگی کنند و خوشحالی هر یک به لحاظ وجودی دیگری باشد.این گفتار رایت است که در خانه آبشارش بصورت کامل به آن پایبند بود. رایت اعتقاد داشت که ماهیت مصالح در ساختمان می بایست نشان داده شود.

  خانه آبشار

  در سبک رایت، نشمین‌های پیش‌ساخته فضایی آرام را برای چرت روزانه، خواندن کتاب، و یا گذران وقت با خانواده و پوشش‌های روی راه‌پله که اتاق نشمین اصلی را به آبشار وصل می‌کند در این عکس دیده می‌شود. . وقتی این فضا باز است صدای آبشار تمام خانه را در بر می‌گیرد و وقتی بسته است یک پس زمینه آرام و زیبا از صدای آب در خانه طنین‌انداز می‌شود.دوستان فراهم می‌کنند.

  ویژگی فضای نشیمن اصلی این خانه پنجرههای سرتاسری و کف سنگی آن است. تراس بر روی آبشار قرار دارد و از چپ و راست فضای نشیمن می‌توان به آن دسترسی داشت.
  موزه‌ی گوگنهایم در نیویورک

  کار طراحی موزه توسط رایت و ساخت با تاخیر زیادی روبه رو شد و سرانجام در سال 1956 به پایان رسید. موزه‌ی گوگنهایم در سال 1359، شش ماه پس از مرگ رایت و 10 شال پس از مرگ بنیانگذار پروژه، برای بازدید عموم افتتاح شد.شاید اساسی‌ترین و گیراترین نقطه‌ی مجموعه، رمپ مارپیچ داخل آن است که آثار هنری در امتداد آن و روی دیوارها به نمایش در آمده‌اند. بنا به گفته‌ی شخص معمار این ویژگی بسیار جذاب‌تر از چرخه‌ی گردشی دیگر موزه‌هاست. چرا که مخاطبان می‌توانند با آسانسور به بالاترین نقطه برسند و به تدریج روی سطح شیبدار مارپیچی پایین بیایند و از موزه خارج شوند.

  این فایل شامل :

  > زندگی نامه فرانک لوید رایت

  > تعریف رایت از معماری

  > فرانک لوید رایت و معماری ارگینیک

  > معماری ارگانیک

  > 9 نظریه رایت درباره معماری ارگانیک

  > نظریه ارگانیک رایت درباره خانه آبشار

  > ارتباط معماری با ارگانیسم های طبیعی

  > صحبت های رایت درباره خانه آبشار

  > خانه آبشار

  > خانه استور

  < خانه روبی

  > مرکز مردمی شهرستان مارین

  < معبد وحدت

  > موزه گوگنهایم

  ž

  6000 تومان – خرید