پاورپوینت ایده های نو در شهرسازی(مگااستراکچر)

  0
  1439

  پاورپوینت ایده های نو در شهرسازی(مگااستراکچر)www.memarcad.com

  ایده های نو در شهرسازی(مگااستراکچر)

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 30 اسلاید می باشد که قابل ویرایش است.

   

  گوشه ای از مطلب:

  structure یک شیء ساخته دست انسان بسیار بزرگ است، هر چند محدودیت دقیقا چقدر بزرگ است، بطورقابل توجهی متفاوت است.برخی این اصطلاح را به هر ساختمان به خصوص بزرگ وبلند میگویند برخی منابع mega structure را به عنوان یک ساختار مصنوعی خود حمایت عظیم را تعریف میکنند.

  گروه معماری MAD در پکن، آسمانخراش ویژه ای را طراحی کرده است. در هر طبقه در این آسمانخراش، باغ و فضای سبز در نظر گرفته شده است. در طراحی پروزه بجای توجه به ماهیت عمودی و گسترش ارتفاعی کلی آن، طراحان، آنرا به صورت مجموعه ای از طبقات مجسم کردند که با اندکی لغزاندن آنها روی یکدیگر و خارج شدن از تقارن محوری متداول، فضایی برای ایجاد باغ و درخت کاری در هر طبقه ایجاد شده است.

  پروژه به نام ” تپه های جعلی” و طراحان ادعا می کنند که آن را به طور قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش میدهد

  طراحی آسمان خراش Tour Montparnasse پاریس می باشد. ساختمان مذکور در سال ۱۹۷۲ تکمیل گردید و هم اکنون با ۲۱۰ متر طول بلندترین آسمان خراش فرانسه و نهمین آسمان خراش بلند کشورهای حوزه اتحادیه اروپا می باشد. بسیاری به نقد آن پرداختند و نمای غول پیکر آن را با نمای کلی شهر پاریس متناقض می پنداشتند. هر بخش از ساختمان ” پاریس عمودی ” مانند یک محله شهر طراحی شده و هر محله بر روی محله ای دیگر قرار گرفته است. در این بین نمای خیابان ها ،محل های پیاده روی و پارک ها نمای جالبی به مجموعه داده است. با وجود پیشرفت تکنولوژی و علم معماری و با در نظر گرفتن موضوع افزایش تراکم و جمعیت شهرها، خواه یا ناخواه ساختمان ها به سوی آسمان خراش شدن پیش می روند. 

  ساختمان تنها به مبدل شدن به یک مجموعه کامل بسنده کرد و همین منجر به طراحی یک شهر عمودی شد که حتی بخش حومه آن نیز در نظر گرفته شده است. شاید تعجب کنید ولی این ساختمان واقعا همانند یک شهر افقی طراحی و تصور شده است.در ابتدای رودخانه سین در پاریس قرار گرفته است. آسمان خراش پریفرا به سه برج با کاربری هتل ، تجاری و مسکونی تقسیم شده و نمای کلی طرح شبیه اسفنج دریایی است. زیرا طراحان پریفرا از همان طرح الهام گرفته اند. پیروی از الگوی Voronoi در طراحی بیرونی پریفرا امکان بهره گیری از انرژی باد ، انرژی خورشیدی و انرژی جنبشی را بیش از پیش فراهم می آورد.معمار” تای یی وی” اهل مالزی،به تازگی از پروژه شهرعمودی ِ رفیع با واحد های مسکونی 6 ضلعی پرده برداری کرد، که راه حلی برای مشکلات رشد جمعیت در شهرهای آسیایی می باشد.کنند.معمار پیشنهاد میدهد که فضاهای بازِ اضافی می تواند، به فضای سبز،مراکز تفریحی ویا امکانات پژوه برج خود را به عنوان یک داربست معرفی کرده و همزمان با جمعیت ِدر حال گسترش ، واحد هامی توانند به ساختار اصلی آن اضافه شوند.

  این فایل شامل:

  • تعریف مگااستراکچر

  • شهر جنگلی

  • تپه های دروغین ساختار مگا

  • پاریس عمودی

  • آسمان خراش هامبورگ

  • آسمان خراش شهر عمودی

  • آسمان خراش پریفرا

  • شهر کریستالی

  • پروژه شهر عمودی

  • نمونه هایی از ابرسازه های عظیم

  • منابع