پاورپوینت شناخت چهار فضای شهری در لندن

  0
  1695

  پاورپوینت شناخت چهارفضای شهری در لندن (www.memarcad.com)

  شناخت چهار فضای شهری در لندن

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 53 اسلاید می باشد که قابل ویرایش است.

   

  گوشه ای از مطلب:

  میدان ترافالگار یکی از اصلی‌ترین و مشهورترین میدان‌های لندن می‌باشد که در مرکز آن واقع شده و از جاذبه‌های توریستی شهر به شمار می‌آید.از دیگر عوامل معروفیت میدان ترافالگار وجود حوضچه و فواره‌هایی است که در میان آن قرار گرفته و مکان مناسبی را برای استراحت و آرامش بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد.کبوتران نیز دیگر عامل معروفیت میدان بودند که بازدیدکنندگان برای دانه دادن به آنها به اینجا می‌آمدند اما به دلیل آلودگی و نازیبایی ناشی از فضولات این پرندگان و تهدید سلامتی انسان، دانه دادن به آنها ممنوع گردید و شیوه‌های گوناگونی از جمله استفاده از پرندگان شکاری دست‌آموز به خدمت گرفته شد .

  میدان پیکادلی یکی از نقاط پرتردد و دیدنی لندن است که در منطقه معروف به ‘وست اند’ در مرکز لندن از مشهورترین نقاط توریستی لندن محسوب میشود که خیابان های تجاری مشهوری مانند ریجنت و شفتسبوری به آن ختم می شوند.یک آبنمای زیبا تزیین بخش این مکان مشهور لندن است.مجسمه اروس، الهه عشق اساطیر یونانی در وسط میدان به چشم می خورد.میدان پیکادلی جای مناسبی برای نقاشان دوره گرد است. بیشتر مشتریان آنها گردشگرانی هستند که می خواهند نقاشی چهره خود را به یادگار به کشورشان ببرند.اتوبوسهای دوطبقه قرمز رنگ از جمله نمادهای مشهور لندن است. این اتوبوسها که به ‘روت مستر’ مشهورند پس از پنجاه سال بکار خود پایان دادند

  میدان لیسستر در جنب میدان پیکادلی در پایان غرب لندن است.میدان نهفته در درون یک منطقه محدود شده است که یک پارک در اطراف آن قرار دارد.این میدان پاتوق هنرمندان از هر قشر و هر سن!در اطراف میدان جایی وسیع و زیبایی است که دورتادور آن سالنهای متعدد سینما٬تالارهای باشکوه تاتر٬ و سالنهای رقص و کلوبهای شبانه به همراه انواع و اقسام رستورانهای ملل قراردارد.به مناسبت افتتاح هر فیلم معروفی هنرپیشه های آن نیز به انجا میروند .

  کاونت گاردن(Covent Garden ) بنای نسبتا معروفی در شهر لندن در کشور انگلستان است. و در انتهای شرقی ‘وست مینستر’. در نزدیکی این مکان بازاری به همین نام وجود دارد . این محل در گذشته مکانی برای دادو ستد میوه و سبزیجات بوده و هم اکنون به یک محل محبوب خرید و توریستی تبدیل شده است.از قرن 16 این مکان قلب تجاری شهر شد. بازار میوه و سبزی به عنوان یک بازار کوچک رو باز از سال 1654 شروع به کار کرد. در این مکان کوچک به تدریج سالنهای تئاتر ، قهوه خانه ها و قمارخانه ها شروع بکار کردند.میدان کاونت گاردن از قرن شانزدهم تا نیمه دوم قرن بیستم میلادی، بازار گل ، میوه و سبزیجات بود. این بازار در سال 1974 به “بازار جدید کاونت گاردن” خارج از مرکز شهر لندن منتقل شد.بسیاری از کافه ها و رستوران های کاونت گاردن در محوطه باز قرار دارند.

   

  این فایل شامل:

  • موقعیت چهار فضای شهری در نقشه هوایی

  • میدان ترافالگار

  • عکس هوایی از میدان

  • میدان پیکادلی

  • عکس هوایی از میدان

  • میدان لیسستر

  • عکس هوایی از میدان

  • باغ کاونت

  • عکس هوایی از باغ

  • منابع