پاورپوینت میدان دلا کنکورد در پاریس

  0
  1258

  (memarcad.com)بررسی میدان دلا کنکورد در پاریس 

  میدان دلا کنکورد در پاریس

   

  ایم فابل یه صورت پاورپوینت بوده که شامل 16 اسلاید است و قابل ویرایش می باشد.

   

  گوشه ای از مطلب:

  از غرب خیابان شانزه لیزه،از شرق میدان گاردنن تویلری،از شمال به دو ساختمان مشابه که توسط کوچه ی رویال از هم جدا شده اند،ختم میشود .

  ساختمان شرقی ،وزارت دریایی فرانسه و ساختمان غربی،هتل کریلون می باشد . کوچه ی رویال به کلیسای مادلین ختم میشود . سفارت آمریکا در گوشه میدان در تقاطع خیابان گابریل و ریوبویسی انگلس(Rue Boissyd Anglas )قراردارد .

  این میدان در بدو امر لوئی پانزدهم نامیده میشد . در منتهی الیه شرقی شانزه لیزه و بر اساس طرح ژاک آنژگابریل در سالهای 1755 تا 1775 بنا شده ، مسابقه ای برای طرح زمینه ای مناسب برای مجسمه سواره ی پادشاهان که توسط شهرداری پاریس به بوشاردن (bouchardon ) مجسمه ساز سفارش داده شده بود ، ترتیب یافت.

  به گفته ی زوکر در قرن هجدهم فضای باز در مقابل فضای بسته به صورت آرمانی جدید در آمد که در بر گرفتن طبیعت ، رسیدن به این فضای باز را میسر میداشت .

  نخستین مسئله ی گابریل مشخص نمودن حدود میدان ، بدون جدا کردن آن از فضای منظرسازی شده ی موجود در غرب بود. دومین مسئله وی ایجاد رابطه ای برنامه ریزی شده میان چهار محور موجودی بود که از میان زمین می گذشت که عبارت بودند از : تویلری گاردنز ، شانزه لیزه و کوچه ی رویال ( که در سال 1732 احداث گردید) و محورهای کوردلان و خیابان مشابه آن در شمال شانزه لیزه . در سال 1755 کار بر پائی مجسمه لوئی پانزدهم در محل تقاطع دو محور نخستین آغاز گردید . در طرح اولیه عناصر منظر سازی در تعریف فضا نقش مهمتری داشتند تا ساختمانهایی که تنها ضلع شمالی میدان را به وجود می آورن.

  در طی انقلاب فرانسه مجسمه ی لوئی پانزدهم برداشته شد و میدان به « Place de la Revolution »تغییر نام یافت . در آن زمان اشراف و اعضای بورژازی برای سرگرم کردن خود در محلی به نام « Place de Greve» جمع می شدند و به تماشای مجازات بزهکاران و قطع عضو کردن آنها می پرداختند به همین خاطر دولت انقلابی جدید در این میدان گیوتین قرار داد . اولین شخص مهم و برجسته که توسط گیوتین کشته شد لوئی شانزدهم بود .

   

  این فایل شامل:

  • مشخصات کلی میدان

  • تاریخچه

  • کانال ها و پل های روی آنها