پاورپوینت نظریه شهرهای فضایی

  0
  1662

  نظریه شهرهای فضایی(www.memarcad.com)

  نظریه شهرهای فضایی

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 25 اسلاید می باشد که قابل ویرایش است.

   

  گوشه ای از مطلب:

  یکی از بزرگترین معماران جهان معتقد است که جهان در آینده‌ای نزدیک و در قرن بیست‌ و دوم رو به خشکی پیش می‌رود و از این رو بافت احداث شهر و ساختمان‌های مختلف مسکونی، تجاری و اداری تغییر چشمگیری پیدا خواهد کرد. از این رو این معمار بزرگ اقدام به طراحی یک شهر تخیلی با بافت‌های تلفیقی مدور و در هم فرو رفته کرده که این شهر کاملاً‌ در سطح خشکی احداث شده است.زمانی را تصور کنید که کریستف کلمب و یارانش برای اولین بار با ساکنان آمریکا ارتباط برقرار کردند. از دید بومیان آمریکا که زندگی بدوی خود را داشتند کلمب و یارانش افراد خارق العاده ای به نظر می رسیدند که تا به حال نظیر آن ها را ندیده بودند. دید ساکنان کشتی کلمب نیز با این ارتباط دستخوش تغییر شد چراکه نگرش آن ها به کره زمین با این کشف کاملا دگرگون می شد. این ماجرا یکی از مواردیست که عده ای محقق به آن استناد می کنند تا دیگران را برای ارتباط با فضایی ها مجاب کنند.پروژه SETI یا همان “جستجوی هوش فرازمینی” است. هدف اول این پروژه جستجو جهت یافتن سیگنال های رادیویی فرازمینی است که از اعماق فضا منشتر می شود که البته تا کنون به جز یک مورد مشکوک چیز خاصی یافت نشده است. در کنار هدف اصلی، اعضای این پروژه به یافتن پالس های لیزری به عنوان وسیله ای جهت ارتباط در فواصل میان ستاره ای نیز مشغول هستند.

  طرح یک پایگاه فضایی در ماه که بصورت هشت ضلعی ساخته شده. عکس از شمیوزو. قرار است پایگاه های ماه با استفاده از کانکریت (بتون) های ساخته شده از سنگ ماه بنا شوند. استفاده از ساختار هشت ضلعی امکان توسعه بعدی این مرکز را به جهت های مختلف میدهد. سیستم های ساختمانی در شرایط دشوار ماه یکی از موضوعات اساسی به شمار میرود. طرح ساختارهای خود تدارکاتی با استفاده از پوسته ها و سیستم های تورم هوا میتواند ساختار های سبک وزن را به وجود بیارد و هزینه های ساخت را هم به مراتب کاهش بخشد. شرکت شیموزو همزمان در حال طراحی تکنولوژی های روبوتیکی است که میتوان آنها را برای ساخت پایگاه ماه به کار برد و در نهایت خطر و تهدیدات فعالیت های انسانی را کاهش بخشید.

  پروژه رویایی توسعه مرکز اپل در کاپرتینوی کالیفرنیا (کمپس دو اپل) به روز شده و قرار است تا اواسط 2016 پیاده شود.اتود اصلی این مرکز (Apple Campus 2) توسط استیو جابز در ژوئن یک سال قبل از مرگش زده شد. مشکل اصلی در اجرای این طرح، کمبود آب در این قسمت از کالیفرنیا است که مرکز توسعه یافته آینده اپل را دچار مشکل می کند.

  طرح نیلوفر آبی  از گل نیلوفر آبی الهام گرفته شده که تواناییش در رشد و نمو در بالای آب‌های تیره و کدر معروف است. که متعلق به TsvetanToshkov معمار است که شامل یک شهر پیشرو الهام گرفته شده از نیلوفر آبی در بالای آسمانخراش‌هایی است که بشر با آن آشناست.

   

  این فایل شامل:

  • نمونه هایی از شهر های فضایی

  • یافتن شهرهای فضایی

  • طرح ابرپروژهای فضایی ژاپنی

  • شهر فضایی بصورت هرم عظیم

  • طرح زنبق آبی

  • عمارت فضایی استیو جابز

  • طرح گل نیلوفر آبی

  • منابع