پاورپوینت پیاده راه خیابان گرافتلن،دوبلین ایرلند

  0
  1773

  پیاده راه خیابان گرافتلن،دوبلین،ایرلند(memarcad.com)

  پیاده راه خیابان گرافتلن،دوبلین ایرلند

   

  این فایل به صورت پاورپوینت بوده که شامل 17 اسلاید است و قابل ویرایش میباشد.

   

  گوشه ای از مطلب:

  دوبلین (به انگلیسی: Dublin)‏ پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور جمهوری ایرلند است. این شهر بیش از یک میلیون تن جمعیت دارد و در کرانه رود لیفی واقع شده‌است. مردم شهر دوبلین عمدتاً به زبان ایرلندی تکلم می‌کنند که البته زبان انگلیسی نیز تا حد گسترده‌ای کاربرد دارد. دین بیشتر مردم دوبلین مسیحی کاتولیک می‌باشد.

  uاز سال ۲۰۰۹ خطوط ویژه دوچرخه‌سواری برای کاهش آلایندگی و سلامت فردی در شهر دوبلین راه‌اندازی شد. در این روش استفاده‌کنندگان با پرداخت مبلغ اندکی دوچرخه را برای طی مسیر از ایستگاه ویژه‌اش در اختیار می‌گیرند. سی دقیقه نخست استفاده رایگان است و پس از آن به مبلغ کرایه افزوده می‌شود با این‌حال هزینه‌اش پائین‌تر از استفاده از خطوط تاکسی و مترو است.[۱۳] در حال حاضر ۵۵۰ دوچرخه عمومی و ۴۴ ایستگاه دوچرخه در شهر دوبلین تدارک دیده شده و در چشم انداز توسعه این روش اعلام کرده‌اند که قصد دارند شمار دوچرخه‌های عمومی در دوبلین را به عدد ۵۰۰۰ و شمار ایستگاه‌ها را به ۳۰۰ ایستگاه افزایش دهند.

  نویل پرسل هنرمند ایرلندی ،در ترانه ای گریفتلن را مکانی فوق العاده با حال و هوایی سحرآمیز می داند.اغلب اهالی دوبلین به ویژه عصر های شنبه در این خیابان گشت و گذار می کنند،چه به قصد خرید از مغازه های لوکس، یا تماشای هنرمندان خیابانی،و گفتگو با دوستان و نشستن در کافه آسیایی بولی..
  هنرمندان خیابانی: نوازندگان،بازیگران پانتومیم،شاعراناز ساختمان های مهم و قدیمی:کتابفرشی دوبلین،قرن 19و موزه ملی،کتابخانه ملی،موزه شهری دوبلین در نزدیکی این خیابان قرار دارد.چند ساختمان مهم و قدیمی: ساختمان فاکسز6،ساختمان بانک پس انداز و…

  ویژگی بارز این خیابان
  وجود فضاهای همگانی در کنار یکدیگر
  فضاهای بازی کودکان
  مسیرهای پیاده روی
  محل های مکث و پاتوق
  محل نمایش هنری کنار حاشیه تجاری 

  این فایل شامل:

  • تاریخچه

  • معرفی شهر دوبلین

  • حمل و نقل

  • خطوط دوچرخه‌سواری

  • پیاده راه خیابان گرافتلن،دوبلین،ایرلند

  • علت نامگذاری

  • منبع