دانلود نمونه موردی سالن تئاتر - (www.memarcad.com)

نمونه موردی سالن تئاتر

 

 

این فایل به صورت WORD و شامل 34 صفحه می باشد و قابل ویرایش است.

 

گوشه ای از مطلب:

بنای تئاتر شهر در ضلع غربی پارک دانشجو واقع در چهار راه ولی عصر تهران با طول عمری بیش از 30 سال فعالترین مجموعه تئاتری در ایران است. در این محل که امروز به نام تئاتر شهر شهرت دارد در گذشته کافه شهرداری قرار داشت که تفرجگاه دوم تهران بخصوص در عصرهای پنجشنبه و جمعه بود و گهگاه گروههایی مثل سیرک بازان در فضای اطراف کافه شهرداری برنامه اجرا می کردند.

مجموعه تالار رودکی در تاریخ ۳ آبان 1346 توسط محمدرضا شاه پهلوی و فرح پهلوی گشوده شد. این تالار برای اجرای نمایش های باله، اپرا و کنسرت های موسیقی ایرانی و اروپایی به ابتکار فرح پهلوی ساخته شد.

این تالار به نام شاعر پرآوازه ایران قرن سوم هجری رودکی نامیده شد. تالار رودکی در خارج از ایران به نام Tehran Roudaki Hall Opera House شناخته می شد و سازمان باله ملی ایران نیز تا قبل از انحلال در سال ۱۳۵۸ در همین مجموعه فعالیت داشته است.

تئاتر باشکوه ملی چین در بیجینگ (Beijing) در سمت غرب پارلمان خلق چین (Great Hall) و همچنین در نزدیک شهر ممنوعه قرار دارد و به وسیله معمار فرانسوی، پاول اندرو طراحی شده است. این تئاتر هم بخاطر طراحی ابتکاری و بی پروا و هم برای شکوه و جلال خود یکی از پر بحث ترین پروژه های معماری سال نیز به شمار می رود. این مجموعه که در درجه نخست به عنوان مرکز فرهنگی بیجینگ به شمار می آید، به عنوان تخم مرغ (Egg) و یا آشیانه پرنده (Bird nest) نیز شناخته می شود. همچنین به مروارید درخشان در آب نیزمشهور است. این بنای مجلل و با شکوه ۶۵۰۰ نفر را در خود جای می دهد. ساخت این بنا بیش از ۸ سال به طول کشیده است.

تئاتر به خودی خود برای معماران، پروژه خیال‌انگیزی به شمار می‌رود، ولی فان برکل، که به مسئله ایجاد ارتباط ساختمان ها با مردم توجه ویژه‌ای نشان می‌دهد، این هدف را دنبال می‌کند که از جنبه نمایشی تئاتر و معماری آن، بسیار بیش از عملکردهای رایج بهره‌ برداری کند.

 

این فایل شامل:

  • تئاتر شهر تهران

  • تالار وحدت تهران

  • تئاتر ملی چین

  • تئاتر آگورا در هلند

  • تئاتر ملی انگلستان

  • مرکز هنرهای نمایشی ابوظبی

  • تئاتر هنرهای نمایشی سای تاما

 

Rate this post

2 نظرات

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here