دانلود نمونه موردی مجتمع مسکونی

  0
  2056

  نمونه موردی مجتمع مسکونی-(www.memarcad.com).

  نمونه موردی مجتمع مسکونی

  این فایل به صورت word و شامل 18 صفحه می باشد و قابل ویرایش است.

  گوشه ای از مطلب :

  رم کولهاس معمار و شهرساز پرآوازه ایست که سهم مهمی در پیشبرد سبک های معماری در چهار دهه اخیر دارد. وی در سال ۱۹۴۴ در روتردام هلند به دنیا آمد. در سال ۱۹۷۲ از مدرسه معماری A-A در لندن فارغ التحصیل شد و در همین سال برای تکمیل تحصیلات معماری نزد ( اسوالد ماتیاس اونگرز) در دانشگاه کرنل به آمریکا سفر کرد. اودفتر معماری کلانشهر OMA را در سال ۱۹۷۵ در لندن و در سال ۱۹۹۹ نیز دفتر معماری AMO را جهت تحقیق پیرامون معماری و جامعه تاسیس کرد

  هربلوک از این مجموعه مرکب از سه ردیف واحدهای مسکونی و سه ردیف حیاط های کوچک آن ها است. تمامی واحدها در دو تیپ دوخوابه و سه خوابه می باشند که تیپ دوخوابه نیز از حذف یک اتاق از تیپ سه خوابه به وجود امده است. جهت گیری مناسب بنا و بازشوهای عریض و کشیده تمامی فضاهای خانه خصوصا نشیمن را از نور طبیعی بهره مند ساخته است. با وجود متراژ بسیار کم تمامی واحدها دارای دسترسی مستقل از راهروها و پلکان های روباز مجموعه بوده و هر واحددارای آتریوم، تراس، حیاطی کوچک و بامی سبز می باشد.

  امروزه کشور هلند به لطف دستاوردها و ایده های خلاقانه معماران جوان در عرصه توسعه بافت های مسکونی و مساکن اجتماعی به کانون توجه معماران و شهرسازان تبدیل شده است. اما پیش از این و در سال های رهایی از قیود اولیه معماری مدرن نیز معماری و شهرسازی بسیار مدیون کشور هلند و معماران این سرزمین بوده است.

  حیاط مرکزی مجتمع بسیار ساده و صمیمی و امن به نظر می رسد و اغلب واحدها هم به حیاط مرکزی و هم به خارج از سایت دید دارند. هرچند که ساختار نماها بسیار متقارن به نظر می رسد اما بیرون زدگی مختصر بالکن ها از حجم و تفاوت ابعاد انها در طبقات مختلف سبب ایجاد ریتم و پویایی در نما شده است. ساختار منظم پلان کل مجموعه تنها در دو نقطه که نقاط اتصال مجموعه به بافت شهری است کمی متغیر می شود که این امر به وضوح در پلان های ارائه شده قابل مشاهده می باشد.

  مجتمع مسکونی چپل در فاصله کمی از شمال غربی مرکز شهر ساوت همپتون واقع شده است. این منطقه در طول جنگ جهانی دوم بارها بمباران شده و از ویرانه های باقیمانده در آن تادهه ی هشتاد محل دفن زباله های شهری بوده است. در دهه ی نود و در پی بروز مشکلاتی در طرح توسعه شهر طرح های مختلفی برای بازسازی این محله مطرح گردید که نهایتا طرح دفتر معماری چت وود پذیرفته شد.

  این فایل شامل :

  • مجتمع مسکونی نکسوس

  • مجتمع لیندن استراسه

  • مجتمع مسکونی چپل

  • مجتمع مسکونی مائورر

  • مجتمع مسکونی پوتسدامر پلاتز

  • مجتمع مسکونی آلبیون

  • مجتمع مسکونی نمک ابرود

  • مجتمع مسکونی دانی بروک

  • منابع