دانلود پاورپوینت معماری پیش از تاریخ

  0
  1295

  دانلود پاورپوینت معماری پیش از تاریخ-(www.memarcad.com)

   معماری پیش از تاریخ

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 59 اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

  گوشه ای از مطلب :

  در سال 1879 میلادی فردی اسپانیایی و علاقه مند به آثار عتیقه، به هنگام جستجو در غار های «آلتامیرا» مقداری استخوان های تراشیده و سنگ های چخماق و آثار ابتدایی کشف کرد. پس از ورود به غار بر روی دیوار های داخل غار آلتامیرا نقوشی را که چشم هیچ انسان متمدن تا آن زمان را با آن آشنا نشده بود، مشاهده کرد. به این ترتیب اولین انسان متمدن، قدیمی ترین آثار نقاشی مربوط به ده تا پانزده هزار سال قبل از میلاد را کشف کرد.

  در سال 1941 میلادی در غار «لاسکوا» فرانسه، به طور اتفاقی آثاری پیدا شد، که بعدها یکی از با ارزش ترین آثار هنری پیش از تاریخ لقب گرفت. در اعماق این غار، به طور تقریبی 000/40 پاکه مجرای عبور آب زیرزمینی و حل سکونت مردم غارنشین بود، شکارچیان نقاش آن زمان، بر روی دیوار، تصاویر حیواناتی چون ماموت، گاو وحشی، آهو، اسب و گرگ نقاشی کرده بودند. به نظر می رسد، در اعماق تاریک این غار، انسان پیش از تاریخ برای روشنایی از چراغ سنگی که سوخت آن چربی بود، استفاده کرده باشد.

  در دوره ی نو سنگی انسان در راه تسلط بر محیط خویش گام بزرگی برداشت. در این دوره بود که انسان به کشاورزی پرداخت و موفق به اهلی کردن برخی جانوران وحشی گردید و با این کار، از شکار کردن، به کشاورزی و دامداری و تشکیل نخستین گروه های روستایی روی آورد.

  اثر دیگری که بسیار معروف است، استون هنج است، که در سالزبوری جنوب انگلستان قرار دارد. این بنا دایره ای به قطر 100 متر را تشکیل می دهد، که با 120 قطعه سنگ یکپارچه به ارتفاع 5 متر و هر یک به وزن 50 تن به وجود آمده است.

  چاتال هیوک که در زبان ترکی به معنی تپه چنگالی شکل است و شامل دو تپه می باشد که در دو طرف یک کانال قدیمی قرار گرفته اند کانال مزبور مربوط به رودخانه چارشامبا (چهارشنبه) است که در دشت حاصلخیر قونیه در ترکیه مرکزی واقع شده است.

   

  این فایل شامل :

  • پارینه سنگی

  • آلتامیرا

  • لاسکوا

  • نوسنگی

  • استون هنج

  • اریحا – اردن  

  • چاتال هویوک- ترکیه