دانلود پاورپوینت رم کولهاس

  0
  1239

  دانلود پاورپوینت رم کولهاس-(www.memarcad.com)

  رم کولهاس

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 35 اسلاید می باشد و قابل ویرایش است .

  گوشه ای از مطلب :

  رم کولهاس متولد ۱۹۴۴ در روتردام هلند می باشد. او پیش از اینکه به لندن برای تحصیل در رشته معماری برود به عنوان یک روزنامه نگار و نیز نویسنده نمایشنامه های رادیویی و تلویزیونی در آمستردام فعالیت می کرد. تحصیل او تا سال ۱۹۷۲ ادامه داشت تا در این سال با به دست آوردن بورس تحصیلی از دانشگاه این اجازه را به او داد تا راهی ایالات متحده آمریکا شود و در آنجا ادامه تحصیل دهد.

  درطول زمان کتابخانه فضایی رمزآلود و پرکشش برای من بوده است. در واقع تصور میلیون ها کتاب زیر یک سقف، همه دانش و تفکرات ثبت شده بشر در یک محیط، ایده ای جذاب و در عین حال ترسناکی را ارائه می کند. احساس کوچک و نادان بودن در مقابل قفسه های بلند و طولانی کتابخانه ها تقریبا اولین تجربه حسی من در هر کتابخانه ای است. اما داستان در مورد کتابخانه سیاتل متفاوت می باشد؛ یکی از متفکرترین معماران عصر ما، در یکی از زیباترین شهرهای آمریکا، کتابخانه یا به عبارتی موجودی جدید را به عنوان کتابخانه ی معاصر طراحی می کند. کتابخانه سیاتل نه تنها از لحاظ فرم و سازه بنایی جالب توجه می باشد، بلکه از نظر عملکرد و نوع استفاده از فضا و حتی ردیابی کتابها رویکردی جدید نسبت به یک عملکرد کلاسیک دارد.

  روتردام اولین شهر اروپایی بود که ایده منطقه اختصاصی پیاده را از شهرهای شمال امریکا اقتباس نمود. این رهیافت در سال 1953 ، و به دنبال تخریب بخش عظیمی از شهر حین جنگ جهانی دوم، در این شهر محقق گردید. پی ایند این وضعیت شهر در حال حاضر به انباشتی از ایده ها، راه حل ها و کنش هایی تبدیل شده است که در جاهای دیگر امتحان خود را به خوبی پس داده اند. شهر به همین ترتیب تبدیل به شهری شده است، نه چندان یک دست، شهری مملو از فرم های عجیب و غریب و ایده های جسورانه.

  بیشتر این ترکیب خاص ویلا دلاوا تحت تاثیر سایتش شکل گرفته بود که، در باغی واقع یر یک تپه قرار داشت . این پروژه در سال 1991 در منطقه مسکونی سِینت کِلود، در حومه شهر پاریس ساخته شد . کارفرمایان، دفتر معماری omaرا برای طراحی خانه ای با دو آپارتمان مجزا ـ یکی برای خودشان و دیگری برای دخترشان ـ انتخاب کردند و همچنین خواهان داشتن استخر آبی در بام خانه با چشم اندازی به برج ایفل بودند .

  این فایل شامل :

  • کتابخانه سیاتل

  • شهر عمودی

  • ویلا دلاوا

  • اسکیت بورد خاص شرکت دوفریج با همکاری رم کولهاوس

  • مجتمع مسکونی نکسوس

  • خانه دو دوست

  • ساختمان cctv چین

  • کتابخانه های ژوسیو

  • منابع

  8000 تومان – خرید