پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی موزه

  0
  1348

   پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی موزه - (www.memarcad.com)

  پاورپوینت نمونه موردی داخلی و خارجی موزه

   

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 27 اسلاید می باشد.

   

  گوشه ای از مطلب:

  • نقاشی های کوچک آبرنگی که در موزه نگهداری می شوند با الهام از طبیعت منطقه، درتان و گل های کشیده شده اند: به وسیله ی قلم مویی که نقاش در دهان خود نگه می دارد. زیرا او به دلیل ناراحتی ستون فقرات از گردن به پایین فلچ است. برندگان مسابقه ی بین المللی انتخاب طرح برتر برای ساختمان موزه طرحی با صلابت و جهانی را پیشنهاد کردند که پاسخی به محیط پیرامونش نبود و گرچه بازدید کنندگان برای ورود به موزه از کنار نهر زلالی رد می شدند ولی تعاملی با آن نداشت و در توضیح این رویکرد گفتند که طرح ساختمان موزه نماد ازادی است.
   • ساختمان اصلی موزه ایران باستان در فضایی به وسعت 11000 مترمربع با معماران محلی به نام های حاج عباسعلی معمار و استاد مراد تبریزی در دوقسمت مجزا ساخته شده است. قسمت نمایشگاهی که ساختمانی سه طبقه است و در بخش جنوبی قرار دارد و ساختمان اداری که بنایی چهار طبقه و بدون زیر زمین است و در قسمت شمالی محوطه قرار دارد. به جز ایوان ورودی که رفیع و عمیق است و یک چهارم طول ساختمان را به صورت فضایی نیمه باز مجزا اختصاص داده بقیه ی ساختمان در دو طبقه روی زمین و یک و نیم طبقه در زیر زمین طراحی شده است.
    • ساختمان فضای حلقه وار بلندی را به قطر 150 فوت و ارتفاع سقف 52.5 فوت در بر میگیرد. جنگل تمام عیاری از ستون های چندلا و تیرهای مقاطع فضا را پر می کند. آبگیر گردی در مرکز حلقه به آسمان دید دارد. این فضای متشکل از آسمان و آب که با سازه ی حلقه واری از چوب در برگرفته شده است در جنگل سربرآورده است. ما با گذشتن از جنگلی انبوه و پردرخت با سازه ی چوبی قدرتمندی روبه رو می شویم و در مرکز آن به فضای خلاء مانندی متشکل از اسمان و آب می رسیم.

   

  این فایل شامل:

  > موزه هنر تومیهیرو

  > موزه ایران باستان

  > موزه چوب آندو

  > موزه آبگینه