پاورپوینت میدان تیان آن من در پکن

  0
  1473

  میدان تیان ان من(memarcad.com)

  میدان تیان آن من

   

  این فایل به صورت پاورپوینت بوده که شامل 22 اسلاید میباشد و قابل ویرایش است.

   

  گوشه ای از مطلب:

  این حیاط بزرگ و دراز قلب اجتماعی منطقه «دورسودورو» ونیز است. بناهایی که در اطراف میدان هستند و بعضی‌هاشان از قرن 14 میلادی مانده‌اند، تنوعی از کاربری‌ها دارند: منزل خصوصی مردم، رستوران، کافه، کتابفروشی، بازار هفتگی گل و دست‌ساخته‌های هنری، و مغازه‌هایی که خرده‌ریز های مشتری‌پسند را در تمام روز و شب عرضه می‌کنند. دانشگاه همسایه هم کمک می‌کند تا سرزندگی مکان تشدید شود. اینجا که بیشتر برای محلی‌هاست تا توریست‌ها، هرگز مثل محله‌ها و نقاط توریست‌پسند شهر پر از سوغاتی‌فروشی و کافه بار نیست.

  žتیان آن من یعنی دروازه آرامش بهشتی و درست جلوی محوطه شهر ممنوعه قرارداره. هرچند سالها بعد این میدان نماد انقلاب سرخ شد و در سال 1949 نیم میلیون نفر به رهبری مائو در این میدان گرد امدند و  از آن پس تاکنون حکومت کمونیست بر این کشور حاکم شد.

  این میدان در مرکز شهر پکن قرار گرفته است و به عنوان بزرگترین میدان شهری دنیا  با مساحت 440.000 متر مربع (حدود 109 هکتار) شناخته شده است که با این ابعاد میتوان برای 10.000.000 چینی خانه تهیه نمود.

  در جنوب میدان سالن یادبود مائو تسه تونگ اولین رئیس جمهور چین قرار دارد که بشدت توسط مردم چین مورد احترام و تحسین است.

  در کنار مقبره نیز بنای یادبود قهرمانان ملی از جنس گرانیت قرار دارد که نام قهرمانان ملی سالهای 1911 و 1949 روی آن حک شده است.

  در قسمت پایه این بنا که از سنگ مرمر سفیدساخته شده است توصیفاتی از مبارزات مردم چین مخصوصا جنگ تریاک در سال 1840 تا تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1949 را به نمایش می گذارد.

   

  این فایل شامل:

  • تاریخچه میدان تیان آن من

  • موقعیت میدان در شهر پکن

  • موقعیت ساختمان های موجود در میدان

  • معماری ساختمان های میدان

  • بناهای تاریخی

  • فضای سبز میدان تیان آن من

  • منابع