دانلود پاورپوینت سازه های چادری - (www.memarcad.com)

دانلود پاورپوینت سازه های چادری

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 50 اسلاید می باشد.

و به همراه نمونه موردی در هر قسمت از فایل.

گوشه ای از مطلب:

غشا ورقه‌ای نازک ازماده است که تنها دربرابر کشش مقاومت دارد و دربرابر فشاروخمش هیچ مقاومتی ندارد، پارچه را می‌توان بهترین نمونه ازغشاهاوسازه چادری را بهترین مثال از سازه‌های غشایی می‌توان نام برد.

  • سازه های پارچه ای نوعي جديدی از سازه به شمار مي آيند كه در آنها با استفاده از پوسته های پارچه ای و صنعتي كاملالا سبك ، سقفهايي با دهانه های بزرگ و به صرفه ايجاد مي شود و بسته به موقتي يا دائمي بودن آنها ،به سازه
  • های مختلفي تقسيم مي گردند كه خود اين دسته ها نيز به به زير شاخه هايي تقسيم مي شوند. وزن سبك پارچه باعث مي شود تا ما به پروفيل های فلزی سبكتری نياز پيدا كنيم و همچنين به علت پيش ساخته بودن كل سيستم
  • سقف ، كل زمان اجرای پروژه به طور قابل توجهي كاهش پيدا مي كند . استفاده از اين نوع سازه محدوديت زيادی ندارد و مي تواند با توجه به شرايط محيطي مختلف ، نوع پوسته مصرفي را تطبيق داد . نوع خاصي از اين سازه ها سازه های بادی يا هوانشين ناميده مي شوند و امكان ساخت ورزشگاه های بزرگ را بدون نياز به تيرو ستون فراهم ساخته اند.
    • سازه چادری ازجمله سازه‌هایی است که فرم سازه دقیقاً منطبق با عملکرد سازه می‌باشد. با طراحی این سازه‌ها به صورت یک سازه کابلی با انحنای مضاعف توانایی باربری وطول عمر این سازه هابسیار بالا می‌رود.
      • پوشش های چادری قابل طبقه بندی براساس جنبه های مختلف مثل عملکرد سازه چادری کاهش نور روز، محافظت از باران و خورشید، المانهای فضاساز، عایق گرمایی و غیره(، دهانه سازه، قابل جریان بودن یا نبودن هوا،میزان بسته بودن و یا مدت زمان استفاده قابل طبقه بندی است. نمونه های موجود در سایتهای مختلف از جمله ، نشان می دهد که چه تنوعی درکیفیت پوسته های غشایی پوشاننده )شفافی و نیمه شفافی، سبک وزنی، فرم های طبیعی و استفاده ازهوای آزاد پیرامونی( و اتصالات آنها می تواند مورد توجه و بهره برداری قرار گیرند. پروژه های انجام شده با شکلهای توجیه پذیر نشان دهنده بازه نامحدودی از تغییرات قابل ایجاد در این سازه ها می باشد. تکنولوژی های بکار رفته در سازه، شکل و چند لایه بودن می توانند اهداف معمارانه خاص این سازه ها را تقویت کنند. برای سازه های جدید، ساختمانها با دیوار و نمای قدیمی برای بازسازی، و یا گسترش کاربری و فضای مفید ساختمانهای موجود از پوششهای غشایی با تکنولوژی بالا می توان استفاده کرد.

این فایل شامل:

> مروری بر تاریخچه سازه های غشایی

> تعریف سازه های چادری

> سازه های پارچه ای

> طراحی سازه های چادری

> انواع سازه های چادری

> سین کلاستیک

> گنبد های کابلی

> سازه های بادی

> آنتی کلاستیک

> مخروطی و زین اسبی

> مخروطی معکوس

> تیزه و دره ای

> سازه های طره ای

> سقف های معلق

> گنبد هزاره گرینویچ لندن

> رفتار سازه ای

> تکیه گاه ها

> تاریخچه سازه های چادری

> ویژگی های سازه چادری

> مزایای استفاده از سازه های غشایی

> طبقه بندی سازه های غشایی

> ویژگی محصولات

> سایبان نیمکت چادری

> سایبان هشت ضلعی چادری

> سالن های چادری

> پارکینگ چادری

> آلاچیق چادری

> ترمینال حجاج جده

> نمونه های موردی اجرا شده در ایران و جهان

> باغ دریاچه سنگاپور

> مرکز تاریخی مکزیکوسیتی

> سایبان ستاره ای

> سایبان کافی شاپ در تهران

> ورودی هتل رویال شیراز

> ورودی مجتمع تجاری پارس

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here