دانلود نمونه موردی های بیمارستان - (www.memarcad.com)

 

 

دانلود نمونه موردی های بیمارستان

 

 

در این فایل به بررسی 4 نمونه موردی بیمارستان پرداخته شده است.

قابل ذکر است که نمونه موردی های این فایل جزو بهترین بیمارستان ها در سطح دنیا و با بهترین عملکرد ساخته شده اند.

این فایل به صورت word و شامل 26 صفحه می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

نور فراوان برای قدردانی از ابعاد معنوی زندگی انسان در این بنا منشأ ایده و خلاقیت معمار است. در اواسط سال 1990 به عنوان یک اقدام صرفه جویانه در هزینه خدمات پزشکی ارائه شده توسط دو بیمارستان بزرگ و قدیمی در خلیج thunder تصمسم به ایجاد یک فضای درمانی واحدی در سایتی جدید شد. در نهایت در زمین اهدایی دانشگاه بیمارستان مذکور ساخته و در بهار 2004 افتتاح گردید. این بیمارستان با به چالش کشیدن هنجارهای پذیرفته شده در طراحی فضاهای مراقبتی و بهداشتی پاسخی جدید با معماری سبز در این مجموعه می دهد.

این ساختمان افقی دو طبقه طوری طراحی شده که دسترسی به تمام فضاها توسط ویلچر امکان پذیر است. در طبقه همکف بخش های درمانی، معاینات و اداری و درسمت شمال فضای بازی و تمرین برای ورزش درمانی قرار گرفته و اتاق های بیماران در طبقه اول در محیط پیرامون چیده شده و به همراه عملکرد های خدماتی و درمانی جانبی و فضاهای مختص کارکنان توسط پنج حیاط داخلی یکسان دسته بندی شده اند. در بالای این طبقه یک تراس بام بزرگ با منظری از یک سو به شهر و از سوی دیگر به کوهستان برای استفاده بیماران و همراهانشان. همچنین سالن کنفرانس و اتاق ورزش کارکنان، کتابخانه و امکانات اقامت شبانه برای ملاقات کنندگان قرار گرفته است.

فضای بستری بیماران در چهار بال با ارتفاع 4 طبقه با ساختاری مشابه در چیدمان فضای داخلی و موازی با یکدیگر سازماندهی شده است. فضاهای باز بین هر دو توده در قالب حیاط هایی مرکزی دید و منظر مناسبی را برای بخش بستری فراهم اورده اند. این حیاط ها تنها مختص استفاده بیماران و پرسنل می باشد و به روی عموم بسته اند. تفکیک میان حوزه های خصوصی از عمومی در فضای باز مجموعه راا مسیرهای آب مشخص می کنند. در سایت پلان مجموعه در هم تنیدگی توده ها و طبیعت به روشنی قابل درک است. این طور به نظر می رسد که فضای سبز از هیچ فرصتی برای نفوذ در حجم فروگذار نکرده است. گشایش چهار توده مذکور به سوی استخر اب وسیعی در سایت طراحی شده، حضور اب در کیفیت بی نظیر محوطه بنا بسیار تاثیرگذار است.

 

این فایل شامل:

> بیمارستان تاندر بی

> بیمارستان توانبخشی – هرزوگ و دمورون

> بیمارستان کاتولیک

> بیمارستان کودکان دل

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here