دانلود رایگان مقاله بلندترین آسمان خراش های جهان-(www.memarcad.com)

10 برج مرتفع جهان

 

این فایل به صورت PDF و شامل 14 صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب :

شهر دبی پر است از چیزهای عجیب و پروژه‌های عظیم. بزرگ‌ترین جزیره ساخته انسان، ساختمان‌های دوار و هتل هفت ستاره، حالا نوبت رسیده به بلندترین برج جهان ساخت برج خلیفه در سال 2004 شروع شد و در 4 ژانویه 2010 بهره‌برداری شد. نام “خلیفه” در روز بهره‌برداری توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی و به افتخار وی به این برج داده‌شد.

برج خلیفه 828 متر ارتفاع، 160 طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمان، 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج دارد.

اصلی‌ترین ایده‌های طراحی برج دبی را به معماران آن داده‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحد‌ها می‌دهد.

همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

برج تایپه 101 در ساخت این برج از سبک معبد چینیالهام گرفته شده است. از سطح زمین، دید بینندگان به اولین قسمت بنا جلب می شود اما بعد متوجه دومین قسمت به طرف بالا می شود ، بدین ترتیب اندازه ظاهری بنا بیشتر دیده می شود. دومین قسمت برج ۱۰۱ دارای ۸ بخش است، یک عدد چینی که مفهوم پیشرفت دارد و همچنین به یک جوانه باز شده بامبو(گیاه خوش یمن چینی). 

این برج(برج مرکز تجاری شانگهای) 492 متری در شانگهای چین واقع شده و 101 طبقه دارد. هزینه ساخت برج مرکزی تجاری شانگهای بالغ بر1/2 میلیارد دلار تخمین زده شده است. بلندترین هتل جهان در این آسمان خراج واقع شده که طبقات 79 تا 93 را به خود اختصاص داده است.برج شانگهای درسال 2007 آماده بهره برداری بود.

آسمان خراش هنگ کنگ 484 متر ارتفاع و 108 طبقه دارد کار ساخت آن از سال 2007 آغاز و در سال 2010 با صرف هزینه 3/58 میلیارد دلاری به اتمام رسید. از جمله امکانات این مرکز تجاری وجود چندین هتل مجلل، دفتر کار، پارکینگ و سکوی بازدید می باشد. 30 آسانسور عمومی، 14آسانسور سریع السیر، 2 آسانسور ویژه وی آی پی کار جابجایی ساکنان برج هنگ کنگ را برعهده دارند.

برج های دوقلوی پتروناس این برج با ارتفاع 452 متر و 88 طبقه در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلو جهان میباشد. یکی از این برجها در واقع محل اداری شرکت نفتی مالزی یا همان پتروناس میباشد. علاوه بر آن برخی از شرکتها مانند شرکت هواپیمایی مالزی و شرکت تلفن همراه ماکسیس اینجا دفتر کار دارند.

رکز تجاری گرینلند نانجینگ آسمان خراش گرینلند درشهر نانجینگ چین واقع شده و 450 متر ارتفاع و 89 طبقه دارد. هزینه ساخت این پروژه 375میلیون دلار اعلام شده و دارای منظره ای به سمت 2 دریاچه شهر است.عملیات ساخت برج گرینلند درآوریل سال 2010 به اتمام رسید و دارای تعداد زیادی دفتر اداری، فروشگاه، رستوران و هتل در طبقات بالایی می باشد.

این فایل شامل :

 • برج خلیفه

 • برج تایپه 101

 • برج مرکز تجاری شانگهای

 • مرکز بین المللی تجاری هنگ کنگ

 • برج های دوقلوی پتروناس

 • مرکز تجاری گرینلند نانجینگ

 • برج ویلیس

 • مرکز بین المللی تجاری گوانگژو

 • برج و هتل بین المللی ترامپ

 • برج جین مائو

 • منابع

 

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

جهت دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید:

Microsoft-Word-logo

Rate this post

3 نظرات

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here