دانلود پاورپوینت آثار لوکوربوزیه - (www.memarcad.com) (1)

دانلود پاورپوینت آثار لوکوربوزیه

 

 

در این فایل پاورپوینت شرح مختصری از تاریخچه زندگی ، سبک ،تجزیه و تحلیل آثار لوکوربوزیه را برای شما عزیزان قرار داده شده که به مبلغ ناچیزی می توانید آن را خریداری نمایید.

قابل ذکر است که فایل مذکور شامل ۳۰ اسلاید است.

در این فایل توضیحات کامل در مورد زندگی نامه و آثار لوکوربوزیه نیز می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

لو کوربوزیه در لشودفوند (به فرانسوی: La Chaux de Fonds)، شهر کوچکی در شمال غربی سوئیس، در نزدیکی مرز فرانسه متولد شد .

لوکوربوزیه علاقه ی زیادی به هنرهای بصری داشت و نزد شخصی به نام چارلز لپلاتنیه، که معلم یک مدرسه ی هنرهای زیبای محلی بود به آموختن مبانی هنر پرداخت. اولین خانه‌هایی که او طراحی کرد در لشودفوند و متعلق به خود وی بودند، مانند ویلا فالت، ویلا شوآب، و ویلا ژان نرت برای پدر و مادرش. این خانه‌ها یادآور سبک معماری رایج، منطبق بر طبیعت کوه‌های بومی در آن منطقه، یعنی رشته کوه‌های آلپ بودند.

لوکوربوزیه در حدود سال ۱۹۰۷ به پاریس رفت و در آنجا در دفتر دو تن از معروف‌ترین معماران آن دوره یعنی آگوست پره و پیتر بهرنز به مدت چند سال کار کرد. وی سپس به بالکان ، آسیای صغیر، یونان و رم سفر کرد و نقاشی‌های بسیاری از این سفر با خود به همراه آورد.

معماري مدرن كه سبكي غالب و جهانگير در قرن بيستم ميلادي بوده ، ريشه در تحولاتي دارد كه خاستگاه آن شهر فلورانس در شمال ايتاليا ، در حدود چهار صد سال پيش از ظهور معماري مدرن بوده است. ولي بايد توجه داشت كه معماري مدرن بصورت يك مكتب معماري با مباني نظري مدون و ساختمانهاي ساخته شده بر اساس انديشه مدرن،از اواخر قرن 19 ميلادي شكل گرفت. خاستگاه اين معماري در شهر شيگاگو ، و در اروپا شهرهاي پاريس ، برلين و وين بود. و همچنين قابل ذكر است كه معماري مدرن ، نقطه عطفي در تاريخ معماري غرب و يا به عبارت ديگر ، در تاريخ معماري جهان بود. زيرا براي اولين بار ، نگرش از سنّت و تاريخ و گذشته ، بعنوان منبع الهام معماري تغيير جهت داد و آينده و پيشرفت ، بعنوان موضوع و هدف اصلي معماري مطرح شد.

 

این فایل شامل:

> اطلاعات شخصی لوکوربوزیه

> زندگینامه

> مختصری از سبک معماری لوکوربوزیه

> اصول لوکوربوزیه

> تناسبات طراحی

> شهرسازی

> آثار شاخص لوکوربوزیه

> آپارتمان مسکونی مارسی

> کلیسای رونشان

> ویلا شودان

> ویلا ساوا

> خانه دم – اینو

> ویلا سیتروئن

> کاخ کرملین

> ساختمان سازمان ملل

> منابع

 

تصاویری از اسلاید های پاورپوینت:

 

دانلود پاورپوینت آثار لوکوربوزیه - (www.memarcad.com) (2)

دانلود پاورپوینت آثار لوکوربوزیه - (www.memarcad.com) (1)

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here