دانلود نمونه موردی کتابخانه های خارجی

  0
  1966

  1

  نمونه موردی کتابخانه های خارجی

   

  در این فایل به معرفی نمونه موردی هایی از کتابخانه های خارجی پرداخته است که هر کدام به صورت مجزا در  PowerPoint & Word در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.

  گوشه ای از مطالب:

   

  جیانکارلو مازانتی معماری را در فاصله سال های 1983 تا 1987 میلادی در دانشگاه خوریانا در کلمبیا اموخت و سپس به ایتالیا رفته و در دانشگاه فلورانس به ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی و تئوری معماری پرداخت. مازانتی که در سال 2006 جایزه ملی معماری کلمبیا را از ان خود ساخت در نظر بسیاری از منتقدین یکی از تاثیرگذارترین معماران نصل جدید امریکای جنوبی است که تاثیرات و شهرت وی بیش از مرزهای زادگاهش پیش خواهد رفت. 

  جوزپ لیناس متولد سال 1945 میلادی از جمله معماران معاصر اسپانیاست که تاثیر زیادی بر شکل گیری و تعریف ویژگی های معماری پسامدرن در اسپانیا داشته است. معماران این نسل هرچند به شهرتی بین المللی دست نیافتند اما الگویی مناسب برای نسل جوان معماران اسپانیا محسوب می شوند الگوهایی که مهم ترین عامل موفقیت و تبدیل معماری اسپانیا به معماری پیشرو در اروپا هستند. لیناس برخلاف انریک میرالس دیگر معمار موفق از این نسل تمرکز خود را معطوف بر معماری اسپانیا نمونه و کمتر در مسابقات معماری بین المللی شرکت نموده است.

  از آنجا که به طور کلی معماری ریکاردو لگورتا و فرزند وی ویکتور لگورتا بیشتر ساختمان محور است تا زمینه گرا کتابخانه سن آنتونیو نیز همچون سایر آثار دفتر معماری لگورتا-لگورتا پیوند ضعیفی از لحاظ رنگ و فرم با بستر و زمینه خود داشته و بیشتر سعی دارد تا به عنوان عنصری شاخص در مقیاس شهر شناخته شود تا ساختمانی ساده که بدون توجه به آن نیز می توان از مقابلش عبور نمود.

  معماری شاعرانه و مستقل انریک میرالس را به سختی می توان تحت عناوین و سبک های رایج دسته بندی نمود. هرچند بسیاری از منتقدین وی را تحت تاثیر معماری لوکوربوزیه، لویی کان، آلوار آلتو و حتی کانستراکتیویست های روسی می دانند اما به نظر می رسد که میرالس در مدت زمانی کوتاه توانست زبان شخصی خود را فراتراز کلیشه ها و چهارچوب های معماری اروپا معرفی کرده و تاثیر عمیقی بر معماری نسل جدید معماران اسپانیا داشته باشد.

  دیوید چیپرفیلد معمار برجسته بریتانیایی در سال 1984 میلادی پس از کسب تجربیات فراوان از همکاری با نورمن فاستر و ریچارد راجرز دفتر شخصی خود را در لندن تاسیس نمود. در اکثر آثار وی که تاکنون جوایز بسیاری را برای وی به ارمغان آورده اند گرایشاتی مدرنیستی و البته فلسفی به چشم می خورد. کتابخانه عمومی دس موینس یکی از مهم ترین اثار وی است که در آن توجه به جزئیات و مصالح بسیار جالب توجه می باشد

  کتابخانه ملی فرانسه که اکنون یکی از نمادهای ملی این کشور محسوب می شود آخرید و مهم ترین پروژه ملی فرانسوا میتران رئیس جمهور معاصر فرانسه بوده است. تاریخچه تاسیس این کتابخانه به سال 1368 میلادی بازمیگردد، در آن زمان شارل پنجم کتابخانه ای را با بیش از هزار نسخه خطی در یکی از تالارهای اصلی ساختمان لوور دایر کرد. ازآن پس این کتابخانه در چندین بنای دیگر مستقر گردید تا سرانجام دولت فرانسه در سال 1988 تصمیم گرفت تا طرح بنای جدید را در قالب مسابقه ای بین المللی انتخاب نماید.

   

  این فایل شامل:

  • کتابخانه اسپانا

  • کتابخانه جومه فوستر

  • کتابخانه سن آنتونیو

  • کتابخانه پالافولس

  • کتابخانه دس موینس

  • کتابخانه ملی فرانسه