دانلود پاورپوینت برنارد چومی

  0
  1560

  دانلود پاورپوینت برنارد چومی-(www.memarcad.com)

  برنارد چومی

   

  این فایل به صورت پاورپوینت و شامل 20 اسلاید می باشد و قابل ویرایش است.

  گوشه ای از مطلب:

  برج مسکونی بلو (2007- 2004) در جنوب شرقی نیویورک، اولین طرح مسکونی و بلندمرتبه چومی و دومین تجربه حرفه‏ای او در این شهر بود. این برج نزدیک به 50 متر ارتفاع، 17 طبقه و 32 واحد مسکونی یک و دوخوابه دارد.

  چومی معتقد است فرم منحصر به فرد برج، آن‏را از سایر ساختمان‏های بلندمرتبه متمایز می‏کند. او با وجود قوانین سرسختانه منطقه‏بندی در نیویرک، پوسته‏ای جدید و فرمی شاخص ابداع کرد، چراکه برج بروی بنایی تجاری بنا شده است. جداره این بنا تصویری موزاییکی از اجتماع متراکم اطراف آن به نمایش می‏گذارد که در لبه انتهایی نما با تصویری از آسمان ادغام می‏شود. چهارهزار قطعه شیشه در پرده‏های مختلف رنگ آبی این جداره را شکل داده‏اند. نمای مورب این برج که تابعی است از قوانین عقب‏نشینی جداره، این امکان را فراهم می‏کند تا هر واحد مسکونی در قسمت نشیمن و غذاخوری یک پنجره سرتاسری داشته باشد.

  پارک باستان‌شناسی و موزه اَلـِـسیا (2012- 2003)، از طراحی‌های برنارد چومی است که در منطقه تاریخی “برگندی” قرار دارد. این طرح ادای احترامی است به یکی از مهم‌ترین جنگ‌های فرانسه و شرکت‌کنندگان آن. جنگی که بیش از دوهزار سال پیش، میان ژولیوس سزار و اهالی فرانسه قدیم رخ داده است.

  پارک دُلاویلت، از بزرگ‌ترین پارک‌های پاریس است که محوطه‌ای به مساحت تقریبی 50 هکتار دارد. این پارک در شمال شرق پاریس، در حدفاصل دو ایستگاه مترو و در میانه منطقه ای نیمه- صنعتی و کارگرنشین واقع شده است که مرز حومه پاریس را مشخص می کند؛ طول آن بیش از یک کیلومتر بوده و عرضی معادل هفتصد متر دارد

  توسعه خط قطار سریع السیر به منطقه لا روشه سور یون و شهرک های اطراف که مرز مشترکی را با آتلانتیک ایجاد میکند نه تنها زمان با ارزشی برای نوین سازی اروپا وخط ریل قطار فرانسه فراهم میکند، بلکه فرصت مناسبی برای برداشت نخستین قدم بسوی پیشرفت و بهبود اجتماعی به وجود می آورد. این پل عابر پیاده که عبور از خط سریع السیر راه آهن را فراهم میکند، ارتباط شهری حایز اهمیتی برای پیوند شهر تاریخی تاسیس شده توسط ناپلیون و محله های جدید ایجاد کرده است

  این فایل شامل :

  • برج مسکونیِ بلو

  • پارکْ موزه‏‌ی اَلـِـسیا

  • موزه جدید آکروپلیس

  • پارک دُلاویلِت

  • مرکز فرهنگی برنارد چومی

  • مرکز هنرهای نمایشیِ از برنارد چومی

  • منابع