پاورپوینت معماری یونان - (www.memarcad.com)

 

پاورپوینت معماری یونان

 

 

این فایل شامل 47 اسلاید می باشد که معماری یونان را به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم.

 

گوشه ای از مطلب:

معبد مکانی است که معماران یونانی تحقیقات خود را در زمینه ی زیباشناسی در ان به نمایش گذارده اند.با شکست پادشاهی میسن دیگر قصر های مجلل در یونان ساخته نشدند اما معابد بسیار برپا گردیدند.هر دولت شهر هرقدر هم کوچک بود معبدی مختص به خود داشت.
نخستین معبدهای یونان به سبب فقر جامعه از چوب برای ستون ها و پوشش سقف هاو آجر برای دیوار و سنگ صرفا برای پی ساختمان ساخته شده اند. با افزوده شدن ثروت یونانیان  آنها توانستند از سنگ ،آهک و سپس از سنگ مرمر برای تزیینات معبد بهره بگیرند.

معبد آرتمیس در شهر افسوس آسیای صغیر واقع است . در سال 560 تا 550 ق.م ساخته شده است.معبد دارای ابعادی 115*55 متر است و به شیوه ایونیک ساخته شده است . چهار گوشی های تزئینی آن به نقش برجسته هایی از جنگجویان نیزه به دست مزین است. 

مهم ترین بنای مجموعه آکروپلیس معبد پاتنون است . این بنا در عصر کلاسیک ساخته شده است.برای الهه ی آتنا (خدای پیروزی ) که به افتخار او (آتن) هم از او نام گرفته،ایجاد شده .بنا بر روی بلندترین نقطه ی تپه ی اکروپلیس و مشرف بر سراسر شهر اتن  و اطراف ان بنا شده. معماران آن ایکتینوس و کالیکراتس بودند.سنگ مرمر سفید مصالح عمده ی بناست.ساختمان به شیوه ی دوریک و در فاصله ی سال های 432 – 448 ساخته شده است.

یکی از مجموعه بناهای باشکوه یونان در عصر کلاسیک آکروپلیس در شهر آتن است. این مجموعه به رهبری «پریکلس» هنگامی که آتن به دوره قدرت رسیده بود ، احیا گردید. بزرگترین کاری بود که تاریخ معماری یونان پدید آمد. این اقدام موجب آن شد که عالی ترین یادگاری از دوران اعتلای هنر بر جای بماند .

 

این مطلب شامل:

> معابد یونان

> دوره کهن

> دوره کلاسیک

> معماری

> معبد هرا

> معبد آپولون

> معبد آرتمیس

> باسیلیکای پستئوم

> معبد آپولوایپکروس

> معبد پارتنون

> معبد زئوس

> پیکره ی زئوس

> انتقال تندیس

> معبد آفائیا

> آکروپلیس

> معبد آتنا

> معبد ارختئوم

> معبد زئوس

> تولوس

> معبد ب

 

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here