دانلود پاورپوینت موزه لوور ابوظبی - (www.memarcad.com)

 

پاورپوینت موزه لوور ابوظبی

 

 

این فایل به صورت پاورپوینت می باشد و شامل 17 اسلاید می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

ژان نوول در سال ۱۹۴۵ در دهکده ای در جنوب غربی فرانسه متولد شد. او هنگامی که مدرسه می رفت با یک شرکت معماری وارد کار شد. در سال ۱۹۷۵ دفتر خود را گشود و در چندین رقابت شرکت کرد. توانایی وی در خلق معماری ضد مادی است. طرح های او صرف نظر از اندازه بزرگ کارهایش به صورت سیال و سبک آشکار است.

موزه لوور ابوظبی که طراحیش به عهده شرکت معماری آتلیه ژان نوول است، با هدف ایجاد فضای دلپذیر و باروحی شکل می‌گیرد که در آن نور و سایه و همچنین روشنایی و آرامش در فضای آرامش‌بخشی در هم می‌آمیزند.
موزه با توجه به پیشینه و جغرافیای عربستان طراحی شده و هدف ارائه تصویر مبهمی از این واقعیت یا تکرار بیهوده یک اثر معماری در این مکان نبوده است. علاوه بر این، هدف غافلگیری بینندگان در مواجهه با این سازه است.

پروژه بر اساس شکل سقف گنبدی یا به عبارت دیگر، یکی از نمادهای معماری عربستان شکل گرفت. اما در اینجا، طرح به‌روزتری از این نماد بومی شکل گرفت که گواه تفاوت بازر آن با نمونه سنتی‌‌اش است.
گنبد مسطح است و قطری به ضخامت 180 متر دارد و شکل هندسی متخلخل، درخشان و بی‌عیب‌ونقصی ایجاد می‌کند که منافذ روی آن نور را به داخل ساختمان هدایت می‌کند. گنبد موزه در آفتاب ابوظبی می‌درخشد و در شب، ساختمانی که زیر سقف گنبدی مزین به ستاره قرار دارد، به سرپناه امنی تبدیل می‌شود.

 

این فایل شامل:

> معرفی معمار

> توضیحاتی راجبه مکان موزه

> ایده های مورد استفاده

> دسترسی ها

> سقف

> سازه بنا

> نورگیری سقف

> پلان نورگیری

> عکس هایی از ماکت ساخته شده

> عکس از مراحل ساخت

> عکس هایی از فضای درونی موزه

 

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here