Bridge12

زیباترین پل های جهان

 

در زمان‌های قدیم، پل‌ها تنها به عنوان راهی برای ارتباط دادن دو منطقه مجزا کاربرد داشتند و عموما روی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و یا جویبارها ساخته می‌شدند. اما در معماری مدرن امروز، بحث مربوط به پل‌ها و پل‌سازی چیزی فراتر از نمایش یک کارکرد ساده است. اکنون پای مسائلی گوناگون هم‌چون دسترسی آسان‌تر، افزایش کارایی، قابلیت اجرا و از همه مهم‌تر طراحی و معماری نیز به میان آمده است. در ادامه شما را با ده پل معروف دنیا آشنا می‌کنیم. پل‌هایی که گاه مکانی برای سیر و سیاحت و گردش هستند و گاه دروازه‌ای به سوی بهشت؛ گاهی با چشم بسته نیز می‌توان روی آن‌ها گام نهاد و گاهی عبور از روی آن‌ها قمار بین مرگ و زندگی‌ است. پس با ما در این سیروسیاحت دیدنی همراه باشید.

امروزه علاوه بر آجر، سیمان و فولاد که مصالح اولیه پل‌سازی به شمار می‌آمدند، سیلندرهای هیدرولیکی و دیگر مصالح جدید نیز در خلق این پدیده‌های مدرن طراحی به کار می‌روند. از زمانی که این سازه‌ها به شهرت رسیدند انواع مختلفی از آن‌ها ساخته شده است که از آن جمله می‌توان به پل‌های معلق، پل‌های فواره‌ای، پل- تونل‌های زیردریا و پلی با کافه‌ای به شکل جزیره در قسمت میانی‌اش اشاره نمود.

پل مروارید، ژاپن

Bridge11

این پل که یکی از برجسته‌ترین آثار معماری این کشور به حساب می‌آید آکاشی کایکو هم نامیده شده و به عنوان طولانی‌ترین پل معلق جهان شناخته می‌شود. این پل بندر کوبه را به جزایر آواجی که محل صید مروارید است متصل می‌کند که دلیل نامیده شدن پل به نام مروارید نیز همین است.

پل مروارید در 1998 تاسیس شد و در ساخت آن تقریبا از 1991 متر فولاد استفاده شده است. این شاهکار معماری نه تنها به خاطر طولانی بودنش شهرت یافته بلکه باید به خاطر استحکام بالایی که در زلزله مهیب کوبه در سال 1995 از خود نشان داد مورد توجه قرار گرفته‌ است.

پل جزیره آیولا، اتریش

عامل شهرت این پل که نام آن‌را به عنوان یکی از جالب‌ترین پل‌های جهان مطرح کرده ،کافه ای است جزیره مانند که در قسمت میانی آن واقع شده است. همچنین طراحی روح نواز آن توجه همگان را جلب می‌کند

Bridge12

این پل که در اتریش و در سال 2003 تاسیس شد توسط ویتو آکونچی طراحی شده است. این سازه بر فراز رودخانه مور ساخته شده و به مقصد کسانی که قصد عبور از روی رودخانه را دارند و نیز آن‌دسته که مایل هستند چرخی در اطراف زده نوشیدنی میل کنند تبدیل شده است. البته علاقه‌مندان حمام آفتاب هم می‌توانند از سبک معماری این پل بهره‌مند می‌شوند.

پل نامیرایان، چین

به عنوان یکی از بلندترین و در عین حال خطرناک‌ترین پل‌های جهان شناخته می‌شود و از این نظر جایگاه خاصی در لیست ما دارد. این سازه که اصلا جای راحت و آرامش‌ بخشی به حساب نمی‌آید، در کوه‌های زرد در هوانگ‌شان ساخته شده است. این کوه‌ها در واقع شبیه به قله‌های شبه گرانیتی هستند که در ارتفاعاتی باور نکردنی و شگفت انگیز قرار گرفته‌اند.

Bridge13

نکته جالب توجه، مصالح به کار رفته برای این پل خطرناک است. در واقع چینی‌های مقتصد این پل را در این ارتفاع وحشتناک و تنها با الوارهای چوبی ساخته‌اند. کسانی که قصد صعود به‌ قله را دارند می‌توانند برای دسترسی آسان‌تر از منطقه‌ای به نام دروازه بهشتی جنوب استفاده کنند که تنها از سه الوار نازک چوبی که توسط یک زنجیر بزرگ حمایت می‌شود ساخته شده است. این زنجیر تنها نرده‌ای است که برای بالارفتن به آن دسترسی دارید!

پل بان‌پو، کره جنوبی

این پل زیبا به عنوان رنگارنگ‌ترین پل جهان نیز شناخته می‌شود. همچنین به نام پل فواره‌ای هم شهرت دارد. بان‌پو که در قسمت میانی رود هان ساخته شده منطقه‌های سئوچو و یونگ‌چان در سئول را به یکدیگر متصل می‌کند.

Bridge14

ساختار اصلی پل در 1982 آماده شد ولی در سال 2009 و با نصب فواره‌ها در قسمت کناری‌اش به پایان رسید. منبع آب این فواره‌ها آب رودخانه است که به طور پیوسته در یک چرخه منظم تامین می‌شود. به دلیل این نوآوری، این پل به عنوان بلندترین پل فواره‌ای جهان نیز شهرت یافته است. در ساخت آن از 38 پمپ آب و 380 آب‌پاش استفاده کرده‌اند.

پل میلنیوم گیت، لندن

به عنوان اولین پل یک‌بر جهان نیز شهرت دارد. به دلیل طراحی و معماری شگفت‌انگیزش، جوایز قابل توجهی را از آن خود کرده است که از آن‌جمله می‌توان به جایزه برجسته‌ترین بنای سال 2005 اشاره کرد که این جایزه، سه سال پس از اتمام ساخت پل به آن تعلق گرفت. برخلاف سایر پل‌ها، میلنیوم گیت برای عابرین پیاده و دوچرخه سوارانی که قصد گذر از روی رودخانه تاین (Tyne) را دارند در نظر گرفته شده است.

Bridge15

این سازه همچنین به نام پل چشم چشمک‌زن نیز شناخته شده است. از آنجا که این پل کاملا نزدیک به سطح آب ساخته شده می‌تواند با کمک جک‌های هیدرولیکی که در طرفین پل قرار گرفته‌اند به سمت بالا حرکت کرده و به قایق‌ها و سایر وسائل نقلیه آبی اجازه عبور دهد و در این حالت پل شبیه به یک چشم بسته می‌شود.

پل میلو، فرانسه

دیگر سازه قابل توجه جهانی، پل میلو است که رکورد دار سه عنوان «مرتفع‌ترین ستون‌های پایه پل جهان»، «بلندترین تیرک به کار رفته جهان» و «مرتفع‌ترین پل جاده‌ای جهان» می‌باشد. بلندترین قسمت این پل 343 متر ارتفاع دارد.

Bridge16

در سال 2001 پروژه ساخت این پل آغاز شد و در 2004 به پایان رسید. این پل روی دره تارن ساخته شده است که از این نظر با سایر پل‌ها که روی رودخانه ها ساخته می‌شوند تفاوت دارد. در روزهای مه آلود رانندگان هنگام عبور از این پل احساس می‌کنند که مستقیم به سوی آسمان و بهشت در حرکتند.

پل خلیج هانگژو، چین

 عنوان بلندترین پل اقیانوسی و دومین پل بلند جهان شناخته می‌شود. بی‌شک این پل یکی از به یاد ماندنی‌ترین آثار معماری جهان به شمار می‌آید. این سازه روی سواحل شرقی چین ساخته شده و مناطق مختلفی از شانگهای و نینگ‌بو در استان ژیژانگ را به یکدیگر متصل می‌کند.

Bridge17

پل هانگژو تقریبا 36 کیلومتر امتداد داشته و دارای شش مسیر ویژه است. کار ساخت این سازه در ژوئن 2007 به اتمام رسید.

پل رودخانه ماگدبورگ، آلمان

اگر همه پل‌ها روی رودخانه ها ساخته شده‌اند، این پل خود از آب ساخته شده است تا به قایق‌ها و دیگر وسائل نقلیه آبی اجازه عبور دهد. دو سوی آن برای عبور عابرین پیاده و دوچرخه سوارها در نظر گرفته شده و قسمت میانی و وسیع آبی آن برای قایق‌ها ساخته شده است.

Bridge18

همچنین با 918 متر طول به عنوان بلندترین گذرگاه آبی قابل کشتی‌رانی نیز شهرت دارد. این پل روی رودخانه الب واقع شده و کانال هاول را به کانال میتلند متصل می‌کند.

پل جمع‌شو، لندن

ین پل قابلیت جابجا شدن دارد. جالب نیست؟ معماری این پل یکی از شگفت‌انگیزترین و در عین حال خلاقانه‌ترین طراحی‌های معماری نوین به حساب می‌آید. این پل از 8 قطعه سه وجهی ساخته شده که همگی به هم متصل هستند.

Bridge19

ایده ساخت این پل از قسمت شکمی حشرات گرفته شده که می‌توانند آن‌را جمع کرده و باز کنند. این سازه نیز این قابلیت را دارد که با کمک سیلندرهای هیدرولیکی در خود جمع شده و در هنگام استفاده کاملا باز شود. طول این پل در هنگام باز شدن به 12 متر می‌رسد.

پل اورساند، دانمارک و سوئد

پل اورساند با 8754 متر طول عنوان بلندترین پل تونلی- ریلی اروپا را یدک می‌کشد. این سازه کشورهای دانمارک و سوئد را از طریق تنگه اورساند به هم متصل می‌کند. این پل دارای یکی از بلندترین پل‌های کابلی جهان به طول 490 متر بوده همچنین از دو جزیره مصنوعی در هر یک از دو کشور و نیز یک تونل زیرین که در آب‌های دانمارک واقع شده، تشکیل شده است.

Bridge20

در ابتدا تصور نمی‌شد که این سازه نقش چندان موثر و کارآمدی در زمینه حمل و نقل بین دو کشور ایفا کند اما اکنون ثابت شده است که این بنا نقشی حیاتی در زمینه حمل و نقل کارمندن دو کشور دارد.

Rate this post

1 نظر

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here