پاورپوینت سبک باروک - (www.memarcad.com)

 

پاورپوینت سبک باروک

 

 

در این فایل پاورپوینت معرفی کامل سبک باروک برای شما عزیزان قرار داده شده که به مبلغ ناچیزی می توانید آن را خریداری نمایید.

قابل ذکر است که فایل مذکور شامل ۲۶ اسلاید است.

در این فایل توضیحات کامل در مورد معماران این سبک و همچنین آثارشان به همراه تصاویر با کیفیت  نیز می باشد.

 

گوشه ای از مطلب:

باروک واژه ای است که به سبک رایج هنر اروپا در حوالی سال های ۱۶۰۰ تا ۱۷۵۰ اشاره دارد. این اصطلاح که ریشه ی لغوی آن روشن نیست کاربرد آن در آغاز همچون واژه ی گوتیک دلالت بر بی ارزشی و تحقیر داشت که عمدتا توسط اندیشمندان و هنرمندان نئوکلاسیک اواخر قرن هجدهم باب شده بود و تا اواخر قرن نوزدهم فاقد معنای امروزین خود بود.

در قرون شانزدهم و هفدهم اروپا شاهد حوادث بسیاری بود. کشف دوباره ی جهان و انسان که از قرن پانزدهم اغاز شده بود تغییراتی بنیادین در تفکر انسان اروپایی نسبت به خود، جامعه و دین پدید آورده بود. در بخش های مختلف اروپا دانشمندان به مدد اختراع تلسکوپ توسط گالیله هرروز به پهناوری دنیا می افزودند و تلاش می کردند تا به درک ساختار جهان دست یابند. تأکید علمی کپلر بر مدار بیضوی اجرام سماوی خود مؤید این واقعییت بود که جهان در تحول و تغییری دائمی به سر می برد. از طرفی شناخت قوانین اساسی و نظم متعالی به آنان امکان پذیرش این نکته را می داد که زندگی کوتاه و بی دوام توهمی بیش نیست ولی در عین حال مانع از این می شد که در ناامیدی و ناگزیری مرگ فروغلتند.

کلیسای سان کارلو آله کوآترو فونتانه به طراحی فرانچسکو بورومینی که بین سال های ۱۶۳۸ و ۱۶۴۱ در شهر رم ساخته شد یکی از مهم ترین بناهایی است که در سراسر اروپا مورد تقلید قرار گرفت و نمونه هایی در مقیاسات متفاوت از روی آن ساخته شد. طرح بنا دینامیسم خاصی دارد. شکل بنا بر بیضی های متقاطع و متداخل در یکدیگر مبتنی است. نمای کلیسا عمیقا تندیس آور است و در سطوح آن حرکتی مارپیچی و رو به بالا مشاهده می شود.

 

این فایل شامل:

> معرفی سبک باروک

> ایتالیا

> کلیسای سان پی یترو

> کلیسای سان کارلو آله کوآترو فونتانه

> نمازخانه ی کفن مقدس

> فرانسه و انگلستان

> بنای لوور

> مجموعه کاخ های ورسای

> کلیسای جامع سینت پال

 

رمز فایل:

memarcad.com

 

 

Rate this post

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here